Freelance Business Month 2020

Freelance Business Month 2020

Během celého měsíce října se konala online akce Freelance Business Month zaměřená na všechny profesionály pohybující se v oblasti podnikání na volné noze. O co vlastně jde a jaká témata se probírala? Pojďme se tomu podívat blíže na zoubek.

Freelance Business Month aneb Měsíc podnikání na volné noze

Freelance Business Month je iniciativa, jejímž cílem je sjednotit evropský ekosystém nezávislých profesionálů a ukázat sílu rostoucích nezávislých podniků. S klíčovým zaměřením na nezávislé profesionály v Evropě akce trvala celý měsíc a byla epicentrem kultivace nápadů, znalostí, sdílení dovedností a učení nových nástrojů, které zvyšují produktivitu a efektivitu nezávislých.

Akce se uskutečnila v průběhu října na online platformě, kde se účastníci mohli připojit k online sezením, workshopům, mistrovským kurzům, představit své vlastní odborné znalosti, dozvědět se o nových produktech, vzájemně se propojit prostřednictvím výkonného AI a zahájit vlastní zasedání, diskuse nebo kulaté stoly.

Akce byla vhodná jak pro nezávislé profesionály a zaměstnavatele, tak pro nezávislé komunity, nezávislí dodavatele ekonomiky, nezávislé pracovní platformy nebo tvůrce politiky a veřejné organizace.

Přednášející

Více než 50 řečníků z celého světa hovořilo o zahájení a rozvoji podnikání na volné noze. Českou komunitu reprezentovali zkušení freelanceři Robert Vlach, podnikatelský poradce a provozovatel portálu Na volné noze, a Pavel Minář, konzultant pro IT a Google Workspace (G Suite).

Přednášky a témata akce

Přednášky byly rozděleny do jednotlivých tematických bloků:

  1. Budoucnost freelancingu – inspirace, kam směřuje freelancing v Evropě a na celém světě, inspirativní rozhovory od renomovaných vůdců.
  2. Začátky na volné noze – jak nastartovat svou nezávislou kariéru, inspirace a školení dovedností pro posílení vašeho marketingu, prodeje, zdokonalení vašich síťových dovedností, posílení značky nebo osobní příběhy včetně toho, čemu byste se měli vyhnout.
  3. Rostoucí freelancing – příběhy úspěchů a neúspěchů, které ukazují, že ve svých bojích nejste sami.
  4. Budoucnost práce #Futureofwork – rozhovory o tom, jak se mění strategie HR a získávání talentů, aby uvítali více nezávislých profesionálů.

European Freelancers Week

Součástí akce byla také oslava Týdne nezávislých profesionálů #EFWeek v termínu 16. – 25. října 2020, která je speciálně vytvořen, aby nabídl nezávislým profesionálům a coworkingovým prostorům po celém světě prostředky ke spojování a zlepšování jejich nezávislé kariéry prostřednictvím učení, sdílení dovedností, vytváření sítí a politických akcí.

V rámci Týdne nezávislých profesionálů může kdokoli uspořádat akci pod sjednoceným tématem a brandingem, který může být hostován digitálně a oslovovat a sdružovat freelancery a komunity po celém světě.

Ať už začínáte jako nezávislý pracovník nebo už roky pracujete jako jeden z nich, jedním z největších problémů, kterým čelíte, je izolace práce na dálku, nedostatek informací a diskurzu specifických pro vaši situaci nebo schopnost spolupracovat s ostatními specialisty ve vašem oboru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *