Průvodce podnikáním od zakladatele eshopové platformy Shoptet

Průvodce podnikáním od zakladatele eshopové platformy Shoptet

Plánujete založit, nebo už máte svou firmu? A nejste si jistí, co máte dělat? Pojďte si přečíst osobní zkušenosti o tom, co obnáší provozovat firmu. Ne od firemního copywritera, ale od člověka, který svou úspěšnou firmu z nuly vybudoval. Je od Miroslava Uďana, který v roce 2009 založil (a do roku 2021 jako CEO vedl) firmu Shoptet. Ta se stala jedničkou v Čechách a na Slovensku v poskytování e-shopů, má stamiliónové obraty s meziročním růstem kolem 40 % a 3 ze 4 e-shopů jsou v těchto zemích provozované na Shoptetu.

Miroslav Uďan nikdy předtím nepodnikal ani neměl odborné vzdělání v oboru, takže vše, čím si v byznyse prošel, pro něj bylo poprvé. Narazil na spoustu slepých uliček, zažil množství neúspěchů, zklamání a failů, ale zároveň cestou potkal pár skvělých lidí, kteří mu podali pomocnou ruku a provedli ho tím, co znamená podnikat a provozovat firmu. A on by to samé rád zdarma nabídnul zase dalším lidem.

Připravil tak obsáhlou příručku pro podnikatele. V textech jsou povětšinou jeho osobní zkušenosti z toho, co mu fungovalo. Nabízí základní přehled a inspiraci o tom, co vás může v podnikání potkat. Pokud potřebujete jít ještě více do hloubky, odkáže vás na místa, kde se daným tématům věnují podrobněji.

Seznam tematických okruhů příručky pro podnikatele

 • Jak začít podnikat aneb vezměte svoji budoucnost do vlastních rukou a začněte podnikat.
 • Jak připravit úspěšný produkt aneb udělejte vše pro to, abyste měli ten nejlepší produkt na trhu.
 • Jak si najít správného společníka aneb bude to váš parťák pro spoustu let, tak se rozhodněte pro toho správného.
 • Jak si najít ty nejlepší zákazníky aneb dokonalé poznání potřeb a přání zákazníka je základ vašeho úspěchu.
 • Jak se vypořádat s konkurencí aneb nenechte konkurenci vzít vám vítr z plachet, ale předežeňte ji.
 • Jak na firemní finance aneb mít v pořádku finanční plánování je základ každé prosperující firmy.
 • Jak založit firmu aneb pojďme se podívat jaké jsou vaše možnosti a povinosti při zakládání firmy v ČR.
 • Jak na právo v podnikání aneb dejte si do pořádku všechny právní záležitosti, ať vás v budoucnu nic nemile nepřekvapí.
 • Jak získat úžasné zaměstnance aneb postavte si svůj dream team, který pro vás udělá první poslední.
 • Jak na úspěšný marketing aneb sebelepší produkt je vám k ničemu, pokud ho neumíte správně prodat.
 • Jak najít ty nejlepší obchodníky aneb sestavit dobře fungující obchodní team je běh na dlouhou trať, ale vyplatí se vám.
 • Jaké používat technologie a služby aneb využijte možnosti technologií aby vám zjednodušili, ne zkomplikovali, vaše podnikání.
 • Jak na investice do firmy aneb vhodný investor dokáže vaše podnikání nakopnout nejen po finanční stránce.
 • Jak vybrat správnou firemní strategii aneb připravte si co takovou firemní strategii, která vaše podnikání bude neustále posunovat dál.
 • Jak zvládnout růst firmy aneb při růstu vás bude očekávat spousta výzev a komplikací, pojďme se podívat které.
 • Jak získat vnitřní pohodu aneb získejte co největší efektivitu a zároveň vnitřní zen a pohodu.
 • Jak se vypořádat s obavami a strachy aneb podnikání je náročná cesta, která prověří vaši psychiku.

Všechny články jsou autentické, nenapsal je najatý copywriter z korporátu, který si o tématu někde přečetl, ale že je napsal člověk, který si vše zažil na vlastní kůži a který díky těmto radám vybudoval hodnotnou a úspěšnou firmu.

Miroslav Uďan by rád nyní pomohl ostatním podnikatelům, ať už se jedná o freelancery, soukromníky, nebo majitele firem se zaměstnanci, kteří se na podobnou cestu vydávají, nebo už vydali, a kteří hledají rady, jak se stát Svým Pánem. Jeho kompletí příručku najdete na www.svympanem.cz.

Poradna pro podnikatele

Pro každého podnikatele je často největším problémem samota. Povětšinou kolem sebe nemáte lidi, se kterými byste mohli sdílet vaše trable a starosti a kteří by vám zároveň rozumněli a pomohli vám. Pro takové je zde skupina na Facebooku, kde se podnikatelé sdružují a svoje příběhy, dotazy a tipy na lepší podnikání si vyměňují. Přidejte se do této komunity podnikatelů i vy!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *