Podpořte svoji kreativitu barvou roku 2022

Podpořte svoji kreativitu barvou roku 2022

Společnost Pantone každoročně vyhlašuje barvu roku – jeden odstín, který má symbolizovat nadcházejících rok jak společensky, tak i kulturně. Barvou roku 2022 je nově vytvořený odstín fialové s názvem Very Peri (PANTONE 17–3938).

Proces výběru barvy roku společnosti Pantone vyžaduje pečlivé zvážení a analýzu trendů. Odborníci na barvy z Pantone Color Institute™ každý rok hledají nové barevné vlivy po celém světě. Ty mohou zahrnovat zábavní průmysl a filmy v produkci, putovní umělecké sbírky a nové umělce, módu, všechny oblasti designu, oblíbené cestovní destinace, stejně jako nové životní styly, herní styly a socioekonomické podmínky. Vlivy mohou pramenit také z nových technologií, materiálů, textur a efektů, které ovlivňují barvy, z příslušných platforem sociálních médií a dokonce i z nadcházejících sportovních událostí, které přitahují pozornost celého světa.

Barva roku společnosti Pantone již 23 let ovlivňuje vývoj produktů a nákupní rozhodnutí v mnoha odvětvích, včetně módy, bytového vybavení a průmyslového designu, stejně jako obalů a grafického designu výrobků.

Nová barva, jejíž odvážná přítomnost podporuje osobní invenci a kreativitu

Zvědavá a intrikující barva Very Peri je projevem bezstarostné sebedůvěry a odvážné zvědavosti, jež oživuje našeho tvůrčího ducha. Pomáhá nám přijmout tuto změněnou krajinu možností a otevírá nám nové vize při přepisování našich životů. Very Peri oživuje vděčnost za některé z vlastností, které modrá barva představuje, a doplňuje ji o novou perspektivu, která rezonuje dnešní dobou, a staví budoucnost před nás v novém světle.

Jedná se o kombinaci hned několika tónů, jimž velí modrá a červená. Je definována jako brčálově modrá s fialově červeným podtónem a je inspirována květem barvínku jinak nazývaného také brčál.

Žijeme v transformační době. Very Peri je symbolem globálního ducha doby a proměny, kterou procházíme. V době, kdy se dostáváme z intenzivního období izolace, se mění naše představy a standardy a náš fyzický a digitální život se nově spojil. Digitální design nám pomáhá rozšiřovat hranice reality a otevírá nám dveře do dynamického virtuálního světa, kde můžeme zkoumat a vytvářet nové barevné možnosti. S trendy v oblasti her, rostoucí popularitou metaverza a rostoucí uměleckou komunitou v digitálním prostoru ilustruje Very Peri splynutí moderního života a to, jak se barevné trendy v digitálním světě projevují ve světě fyzickém a naopak.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *