Faktury – dříve noční můra, dneska radost

Faktury – dříve noční můra, dneska radost

Ať už jste živnostník, firma nebo účetní, každý měsíc řešíte stejný problém – vystavování faktur.

Když jsem začala s podnikáním já, neměla jsem o účetnictví ani páru a hrozila jsem se dne, kdy budu muset vystavit první fakturu, nehledě na to, že jsem věděla, že mne jednoho dne čeká a nemine roční zúčtování daní, o čem jsem neměla sebemenší znalost. Nyní si faktury vystavuji sama a všechna podání řeším samostatně, online a bez jediné komplikace. Jak jsem toho dosáhla?

Nestíháte, co byste potřebovali, ve svém podnikání a do toho ještě vystavovat faktury, hlídat platby, upomínat neplatiče. A ještě spočítat kolik máte připravit na odvod DPH za minulý měsíc! Účetnictví je věc záludná, především pro ty, co se v problematice daní absolutně neorientují. Jako já. Co jsem začala podnikat, pořád jsem přemýšlela, jak tento problém vyřešit.

Jediné řešení, které jsem znala, bylo pořídit si účetní a všechny faktury řešit přes ní. Ale nikoho jsem osobně neznala a jezdit za vybranou spolupracovnicí pravidelně někam osobně, to se mi z principu virtuální asistentky a práce online příčilo. Chtěla jsem nějaké řešení, které zvládnu sama a ideálně online.

Jak jsem byla zachráněna

A tak jsem začala googlit, zde neexistuje nějaké řešení, které by vyhovovalo mým potřebám a požadavkům. Ráda sleduji české firmy a začínající podnikatele a pokud můžu, snažím se je podpořit, pokud se mi jejich produkt líbí nebo se mi hodí. Měla jsem tehdy velké štěstí, neb jsem narazila na článek o dvou klucích, Lukášovi a Honzovi, kteří se o vánočních svátcích roku 2008 rozhodli, že vytvoří online fakturaci pro živnostníky. Honza měl jako hlavní práci tvorbu a správu webů, Lukáš studoval a staral se o menší hostingovou službu. 24. prosince 2009 byl do světa vypuštěn Fakturoid.

S čím vším vám pomůže fakturační systém

Po prvním prozkoumání bylo jasno – to je přesně to, co jsem hledala! Rychlá registrace, jednoduché a intuitivní prostředí, krásný a moderní design, nepřeberné možnosti automatizace a nastavení systému dle vlastních potřeb.

Nepotřebujete žádné zaškolení. Bez problémů vystavíte fakturu do minuty – stačí jen zadat IČ odběratele a zbytek fakturačních údajů se sám vyplní. Fakturoid zrychlí a zjednoduší vše, co s fakturami děláte, ať už se jedná o vystavení faktury, párování plateb z banky nebo o kontrolu nad náklady. Na rozdíl od složitých účetních programů se jedná o opravdu jednoduchý ekonomický systém vytvořený pro podnikatele a lidi, kteří se v účetnictví moc neorientují.

Kromě vystavování faktur a evidování nákladů, získáte rychlý přehled díky štítkům a statistikám. Program vám také v mnohém ulehčí díky automatizaci, ať už se jedná o pravidelné šablony, které vystaví zálohové faktury a rozešlou je klientům (a pokud včas nezaplatí, pošle se upomínka) nebo o platbu na bankovní účet, kterou bez vašeho zásahu robot spáruje, označí zálohovku jako zaplacenou a pošle daňový doklad s poděkováním.

Vylaďte si design faktury dle potřeby

Kdo mě znáte, víte, že designová stránka je pro mne neméně důležitá jako ta užitečná. Proto jsem se hned při prvním nastavování zaměřila na vzhled faktury. Nechci něco co vypadá jako jednolitá nepřehledná tabulka, kde si částku k úhradě spletete s variabilním symbolem. Ve Fakturoidu všechny vzorové faktury umožňují obarvit vzhled vlastní barvou, například podle vaší firemní identity. Na fakturu si můžete také přidat vlastní logo nebo naskenovaný podpis s razítkem. Přidat si můžete i QR kód pro pohodlnější platbu pro vaše klienty.

Daňové přiznání snadno a rychle

Pokud uplatňujete paušální náklady stejně jako já, robot vám vygeneruje přiznání k dani z příjmů včetně přehledu pro ČSSZ. To je podle mě jedna z nejlepších funkcí Fakturoidu! Nemusím počítat všechny faktury, které jsem za rok vydala. Jen vyplním a odešlu formulář v systému a mohu vygenerovaný soubor uložit pro elektronické podání přiznání DPFO.

Vzhledem k tomu, že v dnešní době je již možné podávat daně elektronicky přímo na daňovém portálu a pomocí datové schránky, samotné podání je pak díky Fakturoidu hračka – nahrajete XML soubor na daňový portál a odešlete jej. Podání potvrdíte přihlášením do datovky, elektronickým podpisem nebo podepsaným papírovým formulářem.

Robot si poradí také s přiznáním k DPH, kontrolním hlášením, souhrnným hlášením i MOSS včetně elektronické evidence tržeb, kdy po nahrání certifikátu do Fakturoidu jen při vystavování faktury zakliknete, že se má evidovat do EET a o zbytek se postará již robot.

Získejte 50% slevu pro začínající podnikatele

U příležitosti 10. narozenin, tedy v roce 2019, se zakladatelé rozhodli dát dárek všem, kteří se pustí do nelehkého podnikatelského boje a nabízí 50% slevu na první roční fakturu (v jakémkoli tarifu) všem začínajícím živnostníkům a firmám. Nárok má jakékoli IČO, které bylo v rejstříku registrováno do 12 měsíců předtím, než požádá o slevu.

Já jsem bohužel začínala podnikat již v roce 2014, tak jsem této skvělé nabídky nemohla využít, ale pokud ještě bojujete s fakturami nebo přiznáními k dani z příjmu a ohledně sociálního pojištění, určitě tento program vyzkoušejte. Mně osobně Fakturoid ušetřil spoustu času a hlavně nervů s fakturací. Základní verze je zdarma a vyšší verze můžete v rámci ročního zkušebního období i tak otestovat na vlastní kůži.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *