Jak vypadá spolupráce s virtuální asistentkou?

Jak vypadá spolupráce s virtuální asistentkou?

Co zahrnuje práce virtuální asistentky již víte. Ráda bych vám přiblížila, jak vypadá spolupráce s virtuální asistentkou v reálu. Každý jsme jiný a každému vyhovuje jiný styl práce, proto se nedá říct, že všechny virtuální asistentky fungují stejně, ale tento článek vám může dát odpovědi na základní otázky ohledně případné spolupráce.

Petr Novák, jeden z autorů Travel Bible známý hlavně díky kurzům TravelHackingu a LifeHackingu, sám využívá služby virtuální asistentky a nemůže si je vynachválit. Jak zmínil v jednom ze svých kurzů, spousta lidí má ale bohužel s virtuálními asistentkami špatné zkušenosti, neboť mají pocit, že je nezbytné investovat spoustu času do počátečního zaškolení.

Dalším problémem může být nejasná specifika požadované práce a způsob, jakým má být zadaný úkol dodán. Zkušená asistentka si s vámi vymění několik emailů či telefonátů, kde si všechny potřebné informace s vámi ujasní, ale u začínajících asistentek to může být komplikace hned na začátku.

Abyste takovým problémům předešli, je důležité si stanovit co od virtuální asistentky potřebujete a je nutné si nastavit procesy, které můžete využít i pro spolupráci s dalšími pracovníky. Čím lépe si své požadavky připravíte a specifikujete, tím snadnější bude nová spolupráce nejen pro vás, ale také pro virtuální asistentku.

Používání projektových aplikací (např. Trello, Asana, Basecamp) vám usnadní zadávání a vyhodnocování úkolů, nehledě na to, že v reálném čase vidíte na čem virtuální asistentka pracuje a v jaké fázi se který úkol nachází.

Pokud se domluvíte na hodinové sazbě, jak pak zjistíte kdy a na čem virtuální asistentka vlastně pracovala? Odpracovaný čas asistentka poctivě zaznamená pomocí vhodné aplikace (např. Toggl) a vy dostanete s fakturou přehled hodin strávených na jednotlivých projektech.

Pokud si dopředu důkladně rozmyslíte s čím vším by vám mohla virtuální asistentka pomoci, určitě i následně naleznete vhodnou asistentku s relevantními zkušenostmi a kvalifikací.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *