Navrhujte grafiku jako profesionál díky programu Canva

Navrhujte grafiku jako profesionál díky programu Canva

I když nejste profesionál, můžete navrhovat nádhernou grafiku. Jediným limitem je vaše představivost. Přestaňte používat Microsoft Word nebo Malování pro vytváření letáčků či jiné grafiky. Existují programy, které vám všechno usnadní a budete vytvářet nádherná designová díla. A dokážete to sami a zdarma.

Hledání se vyplatí

Když jsem začínala podnikat, hledala jsem řešení, které by mi pomohlo si vytvořit nějaký osobní brand. Neměla jsem peněz na rozdávání a také si ráda všechno dělám sama. A tak jsem hledala možnost, která by dělala zázraky a ideálně zadarmo. A kupodivu jsem našla!

Seznamte se s mojí nejlepší přítelkyní, Canvou. Canva byla vynalezena skupinou bývalých zaměstnanců Google a jedná se o platformu grafického designu, která umožňuje uživatelům vytvářet grafiku sociálních médií, prezentace, plakáty a další vizuální obsah. Jednoduše online.

Uživatelé si mohou vybrat z mnoha profesionálně navržených šablon, upravovat návrhy a nahrávat své vlastní fotografie pomocí rozhraní drag and drop. Platforma je zdarma a placené předplatné jako Canva Pro a Canva pro Enterprise nabízejí další funkce. Můžete si také objednat svoji tvorbu jako fyzické produkty, které vám budou vytištěny a zaslány poštou.

Jak to funguje?

Chcete-li začít navrhovat, postup je velmi jednoduchý. Vytvořte si účet na www.canva.com a vyberte jednu z možností návrhů designu, co chcete vytvořit. Vyberte šablonu grafiky a vyberte fotografie nebo nahrajte své vlastní. Upravte existující text nebo přidejte nějaký další. Na závěr si uložte si svůj návrh do počítače kliknutím na tlačítko Stáhnout, vybírat můžete z formátů jako PDF, JPG, PNG, MP4 nebo třeba GIF. A je to, takhle je to snadné.

Tento designový nástroj používá více než 10 milionů uživatelů ze 179 zemí po celém světě. Pro vaši profesionální práci nabízí:

  • Miliony obrázků – Můžete využít předpřipravené návrhy s miliony sériových fotografií, vektorů a ilustrací, ale je možné také nahrát média vlastní.
  • Foto filtry – Své fotografie můžete upravit pomocí přednastavených filtrů. Zkuste se zdokonalit pomocí nástrojů pro úpravu fotografií.
  • Ikony a tvary zdarma – Aplikace vám umožní používat ikony, tvary a prvky. Na výběr máte z tisíce prvků a samozřejmě můžete nahrát své vlastní.
  • Stovky písem – Najdete zde také velký výběr písem, která jsou ideální pro každý design.
  • A mnoho dalšího

Co chcete navrhnout?

Canva vám pomůže vytvořit náhledové obrázky na váš blog, úvodní stránku vaší elektronické knihy, dokumenty jako certifikáty, prezentace, newslettery, životopisy nebo dopisní hlavičky. Na všechny vaše události vám pomůže s jednotným designem, ať už se jedná o pozvánky, vstupenky, program, jmenovky nebo zasedací pořádek. Marketingové materiály jako brožury, vizitky, letáky, dárkové poukazy, loga, plakáty nebo dokonce restaurační menu nejsou pro Canvu žádný problém. Ani sociální sítě nezůstávají pozadu – můžete si vytvořit vlastní design pro Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, YouTube a mnoho dalších sociálních sítí.

Navrhněte prezentace nebo grafiku sociálních médií pomocí krásných šablon. Canvu používají a milují miliony lidí po celém světě. Budete mezi nimi stejně jako já? Canva nabízí vše, co potřebujete a nemusíte mít grafické vzdělání, ani si platit drahé a složité grafické programy. Samozřejmě má své limity a grafika nejde např. export v křivkách, ale já osobně jsem z Canvy nadšená a plně dostačuje na moje potřeby.

Svatba podle Canvy

Já sama jsem si v Canvě vytvořila kompletní grafiku na svoji svatbu – od pozvánek, přes jmenovky, zasedací pořádek a girlandu, až po svatebního průvodce, fotovzpomínkový blok a památeční knihu. Vše jsem si barevně sladila s květinou, svatební dekorací i dortem. Ano, stálo mě to spoustu času, ale moc mě to bavilo a bez Canvy by mě to všechno vyšlo na trojnásobek, ne-li více. Posuďte sami, jak se vám výsledek z Canvy líbí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *