Posílejte zprávy, volejte a pořádejte videohovory s Google Hangouts

Posílejte zprávy, volejte a pořádejte videohovory s Google Hangouts

Pokrok v technologii znamená, že spolehlivé videokonference se staly přístupnými a cenově dostupnými možnostmi pro každého a mohou snadno sloužit modernímu pracovišti.

To je důležité z mnoha důvodů, v neposlední řadě pro posílení flexibility zaměstnanců při práci na dálku z domova, podniků s více kancelářskými místy, ale také s rostoucí pravděpodobností, že klíčoví klienti a partneři sídlí po celém světě. Jedním z takových nástrojů je Hangouts.

Google Hangouts pro jednotlivce

Největším konkurentem dříve zmiňované aplikace Skype od společnosti Microsoft je americký gigant Google. Většina jednotlivců má neplacenou verzi účtu, díky které máte dostupnou aplikaci Google Hangouts.

Hangouts umožňuje konverzaci prostřednictvím počítače nebo mobilního zařízení až pro 100 osob. Účastníci konverzace mohou sdílet své obrazovky, prohlížet dokumenty a spolupracovat na nich v reálném čase. Služba Hangouts se automaticky synchronizuje napříč zařízeními. Když zahájíte Hangout na počítači, můžete v něm pokračovat na jiném zařízení, například na telefonu. V Hangouts můžete:

  • zahájit chat nebo videohovor (konverzaci můžete jediným klepnutím převést na videohovor),
  • telefonovat přes Wi-Fi nebo datové připojení,
  • posílat zprávy SMS z telefonního čísla Google Voice nebo Google Fi.

Pro firmy je Hangouts Meet a Hangouts Chat

Hangouts Meet jako součást placeného balíčku v Google Workspace (dříve G Suite) odstraňuje některá omezení bezplatné varianty. Stejně jako u základního programu podporuje nejméně 100 účastníků hovoru, ale není již nutné všechny účastníky nutit zakládat si účet od Googlu. Prostě jen nastavíte schůzku a pošlete odkaz. Nemusíte se trápit tím, jestli mají spolupracovníci, klienti nebo zákazníci správný účet nebo plugin.

Výhodou Hangouts Meet je také možnost připojit se do konferenčního hovoru bez dat. Při generování pozvánky získáte telefonní číslo, kam můžete mimo datovou síť zavolat za lokální tarif. Pouze zadáte číselný kód místnosti a ten vás připojí, což se může hodit, když cestujete autem nebo s malým datovým balíčkem. Stejnou možnost nabízí i Microsoft Teams, kde můžete za poplatek telefonovat i na Skype.

V reakci na současnou situaci a boj s koronavirem, od dnešního dne až do 1. července 2020 mohou všichni zákazníci G Suite používat pokročilé funkce služby Hangouts Meet, jako jsou větší schůzky (až pro 250 účastníků), živé streamování (až pro 100 000 diváků) nebo možnost zaznamenat schůzky a uložit je na Disk Google.

Hangouts Chat vytvořen speciálně pro pracovní týmy

Služba Hangouts Chat usnadňuje týmům spolupracovat na jednom místě a vytvářet virtuální místnosti, kde je možná konverzace tříděna dle vláken. Nabízí přímé zprávy i skupinové konverzace, díky kterým je komunikace v týmu snadná a efektivní. V Chatu lze díky speciálním místnostem jednoduše sledovat postup projektů a plnění jednotlivých úkolů i u dlouhodobějších projektů. Služba aktuálně podporuje 28 jazyků a každá místnost může mít až 8 000 členů.

Hangouts Chat je zákazníkům Google Workspace k dispozici bez příplatku. Můžete v ní nahrávat soubory z Disku, spolupracovat na Dokumentech, Tabulkách nebo Prezentacích, připojit se k online schůzkám ve službě Hangouts Meet nebo pomocí výkonného vyhledávání Google vyhledávat členy místnosti, předchozí konverzace a sdílené soubory.

Stejně jako Hangouts Meet, také Hangouts Chat můžete prostřednictvím webového prohlížeče nebo nativních aplikací bez problémů používat na počítači, telefonu i tabletu a spojit se tak s týmem, ať jste kdekoli.

Je Google Hangouts právě pro mne?

Většina z nás má email od Googlu (Gmail nebo také Google Mail) a tak je velmi snadné začít používat Google Hangouts pro soukromé účely, bez nutnosti dodatečných instalací. Aplikace funguje spolehlivě a během jednoho kliknutí hovor zahájíte i ukončíte. A jaké jsou alternativy? Skype, Facebook Messenger Hovory, Zoom, GoToMeeting, Slack, Samepage, 8v8 a mnoho dalšího. Možná si nějakou z nich vyberete, možná se utvrdíte v tom, že Google Hangouts je pro vás ten pravý. Volbu nechám na vás.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *