Povídejte si, chatujte a spolupracujte prostřednictvím programu Skype

Povídejte si, chatujte a spolupracujte prostřednictvím programu Skype

Internet nám usnadnil více než kdykoli předtím komunikaci s lidmi po celém světě. V poslední době internet vyvinul web, nástroje pro sociální sítě, programy pro rychlé zasílání zpráv, nástroje pro videokonference, novější chatovací programy a internetové telefonní hovory. Představme si jeden z nich.

Skype je program, který umožňuje provozovat internetové telefonování a videohovory, okamžité zasílání zpráv nebo i přenos souborů. Pokud vlastníte počítač s Windows, Skype je již automaticky nainstalovaný, neboť je majetkem společnosti Microsoft. Existuje aplikace pro iOS i Android, připojíte se také z tabletu nebo telefonu.

Co všechno Skype nabízí?

  • Telefonování v rámci sítě Skype (zdarma).
  • Instant messaging (zdarma), nebo-li okamžité zasílání zpráv a souborů mezi uživateli sítě.
  • SkypeOut – Placená služba pro telefonování do tradičních telefonních sítí.
  • SkypeIn – Placená služba, kdy je účastníkovi přiděleno telefonní číslo, na které se lze dovolat z tradičních telefonních sítí.
  • VoiceMail – Placená služba, která poskytuje funkci hlasové schránky.
  • Skype Video Calling (zdarma) nabízí videokonference mezi uživateli sítě Skype.
  • Skype SMS – Placená služba, jež umožňuje posílat SMS na mobilní telefony.
  • Call forwarding (zpoplatněno pouze na klasické telefony), které umožňuje přesměrovat hovory, když nejste online.
  • Skype Extras, za některé je nutno platit, nabízí doplňkové programy jako hry, nahrávání hovoru nebo sdílení pracovní plochy.

Snadné videoschůzky bez nutnosti se registrovat nebo něco stahovat

Videokonference představuje moderní způsob multimediální komunikace umožňuje současný přenos zvuku, obrazu a dat mezi dvěma i více účastníky. Skype umí spojit až 50 účastníků najednou. Dokonce není potřeba mít uživatelský účet, stačí si vygenerovat jedinečný bezplatný odkaz a nasdílet jej účastníkům.

Využití ve vzdělávání

Přestože je Skype komerční produkt, je jeho volně šiřitelná platforma stále více využívána pro potřeby vzdělávání. Jeho použití dává zejména smysl v rámci globálních vzdělávacích projektů. Příkladem může být interaktivní výuka jazyka. Lektoři používají tuto výukovou metodu, za účelem splnění vytyčených vzdělávacích cílů.

Skype ve třídě umožňuje registrovaným učitelům interaktivně komunikovat s jinými třídami či studenty po celém světě. Učitelé mohou spolupracovat s ostatními učiteli po celém světě a společně pracovat na nových a účinných možnostech výuky žáků.

Skype jako firemní nástroj

Skype pro firmy byl nedávno nahrazen aplikací Microsoft Teams, jež je součástí placeného balíčku kancelářských aplikací. Microsoft Office. V Teams máte v jediné integrované aplikaci k dispozici funkce pro zasílání rychlých zpráv, videokonference, volání a spolupráci na dokumentech – a díky tomu můžete objevovat skvělé nové možnosti, jak pracovat.

Je Skype něco pro mě?

Skype si udržuje velkou oblibu a je také mnohdy první volbou pro online schůzky. Práce s tímto programem je jednoduchá a zvládne ji i začátečník, ale kvalita hovorů není často nejlepší. A jaké jsou jeho alternativy? Google Hangouts, Facebook Messenger Hovory, Zoom, GoToMeeting, Slack, Samepage, 8v8 a mnoho dalšího. Možná si nějakou z nich vyberete, možná se utvrdíte v tom, že Skype je pro vás ten pravý. Volbu nechám na vás.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *