Novinky v aplikaci Zoom – rozostření pozadí, Immersive View, nové reakce a animace či video čekárna

Novinky v aplikaci Zoom – rozostření pozadí, Immersive View, nové reakce a animace či video čekárna

Aplikace Zoom přináší celou sadu vylepšení, která jsou navržena tak, aby poskytovala pohlcující, bezpečnější a kolaborativnější zážitky. Podívejme se na konkrétní novinky.

Rozostření pozadí

Pokud nechcete během schůzky v aplikaci Zoom používat virtuální pozadí, není důvod, abyste se chlubili svým osobním prostorem. Využijte nové funkce rozostřeného pozadí. Klikněte na ozubené kolo v pravém horním rohu okna, čímž se otevře okno Settings. Tam klikněte na Backgrounds And Filters a na obrazovce, která se objeví, jednoduše klikněte na Blur a sledujte, jak se svět za vámi rozpouští v amorfní opar.

Immersive View

Immersive View umožňuje hostitelům uspořádat účastníky schlůzky či webináře do jednoho virtuálního pozadí a spojit lidi do jedné scény, aby mohli spolupracovat v jednom virtuálním prostoru.

Ať už chcete vytvořit pocit, že jste ve třídě, zasedací místnosti, konferenčním sále nebo na svém oblíbeném místě, kde můžete potkat přátele, Immersive View shromáždí až 25 účastníků v jednom zábavném a konzistentním online prostředí. Další účastníci jsou zobrazeni v pruhu miniatur v horní části scény. Stále máte ale k dispozici kapacitu pro schůzky a můžete hostit tolik účastníků jak jste zvyklí. Pro větší schůzky se doporučuje jiné zobrazení, např. Gallery.

Funkci Immersive View můžete vybrat stejným způsobem, jako by vybrali pohled Speaker nebo Gallery. Při povolení této funkce mají hostitelé možnost umístit účastníky do virtuální scény podle svého výběru a mohou také snadno přesouvat účastníky po dané scéně či dokonce měnit velikost obrazu účastníka pro přirozenější zážitek.

Nové reakce a animace

Od letošního roku nabízí Zoom také nové animované reakce pro zábavnější neverbální komunikaci. Tyto animace také nově obsahují zvukový prvek (např. potlesk). Pokud organizátor schůzky povolí funkce Nonverbal feedback and Meeting reactions features, mohou účastníci schůzky umístit ikonu do svého videopanelu vedle svého jména do panelu účastníků, aby mohli komunikovat s hostitelem a dalšími účastníky, aniž by to narušilo průběh schůzky. Reakce pomocí emotikon zmizí po 10 sekundách, zatímco zvednutí ruky a neverbální zpětná vazba (jako je Ano, Ne, Zpomalit a Zrychlit) jsou trvalé a musí být ručně odstraněny účastníkem nebo hostitelem.

Video čekárny

Funkce Waiting room (čekárna) umožňuje hostiteli řídit, kdy se účastník připojí ke schůzce. Jako hostitel schůzky můžete přijímat účastníky jeden po druhém, nebo je všechny držet v čekárně a přijmout je najednou.

Nově nyní mohou hostitelé vidět video hosta, který je v čekárně, ještě před tím, než jej vpustí do místnosti. To jim umožní vidět, o koho jde. Tato nová, vylepšená funkce zabezpečení je k dispozici od začátku roku.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *