Madeira – země digitálním nomádům zaslíbená

Madeira – země digitálním nomádům zaslíbená

Cestování ve spojení s digitálním nomádstvím se v posledních letech stalo jedním z oblíbených trendů. A přestože pandemie koronaviru objevování světa přibrzdila, některá oblíbená cestovatelská místa se snaží přilákat turisty zpět. Jedním z nich je i portugalský ostrov Madeira.

Ostrov Madeira se rozhodl vytvořit speciální, téměř půlroční program pro digitální nomády, kteří hledají ideální místo k práci. Pro spoustu návštěvníků je příroda a neuvěřitelné kombinace rostlinných druhů hlavním důvodem návštěvy tohoto nádherného ostrova. Díky jedinečným klimatickým i geologickým poměrům se z Madeiry stal květinový ráj, který přitahuje turisty na dovolenou během celého roku. Příjemná teplota vody, její průzračnost i bohatý podmořský život kolem Madeiry přejí šnorchlování a potápění. Na Madeiře se budete cítit jednoduše příjemně. Pohostinný ostrov okouzluje turisty přívětivými obyvateli i atmosférou malebných vesniček.

Ponta do Sol

Portugalská vesnička Ponta do Sol na jihozápadním pobřeží ostrova Madeira chce letos přilákat zhruba stovku digitálních nomádů. Ponta de Sol znamená v portugalštině Místo plné slunce. A popravdě, sluneční svit je tu v ročním úhrnu stabilně nejvyšší na celém území Madeiry. Navíc, docela si tu užijete i koupání, ke kterému jsou tu celoročně skvělé podmínky, pokud máte zájem – a jestli také nějak nevadí oblázková pláž místo pískové. Oblast je skvěle vybavena, je tu mimo jiné tělocvična, několik bank, kostely, kaple, malý přístav, kde si můžete půjčit třeba i jachtu a i pár restaurací a supermarketů.

Digital Nomads Madeira

V rámci programu Digital Nomads Madeira se mohou příznivci tohoto životního stylu usídlit v tzv. vesnici nomádů, kde mají k dispozici pracovní prostor, bezplatné wifi připojení či výhodné ceny ubytování, a to vše v obklopení nádherné přírody.

Cílem projektu, který začal v únoru a končí v závěru června, je oživit místní dění. Projekt je společným úsilím regionální vlády na Madeiře, společnosti Startup Madeira a světově proslulého digitálního nomáda Gonçalo Hall, a láká ty, kteří by si při práci chtěli užít dechberoucí výhled na oceán a hory. Vybraní účastníci získají zdarma:

  • internetové připojení,
  • místo se stolem a židlí v coworkingu,
  • seznam místního ubytování,
  • pravidelné zábavné akce pro nomády,
  • kontakt na místní hostitele,
  • přístup ke komunitě prostřednictvím aplikace Slack, která momentálně čítá už asi 900 členů a stále roste.

Všechno co je pro to nutné udělat je zaregistrovat se pomocí formuláře na webu, vyčkat na potvrzení dostupnosti emailem a tím si rezervovat místo v coworkingu na dané období. Je vyžadován minimální pobyt jednoho měsíce, aby se podle slov hlavního orgnizátora „lépe dařila tvořit skvělá komunita nomádů“. Coworking lze zdarma využít až do konce června 2021. Pokud vás nabídka jedinečného programu zaujala, můžete se bezplatně zaregistrovat.

Madeira má ideální podmínky pro to, aby digitální nomády přilákala svými přírodními krásami, aktivitami v přírodě, kulturou a fantastickými klimatickými podmínkami po celý rok. Cílem tohoto projektu je připravit, propagovat a vytvořit jedinečnou komunitu s digitálními nomády z celého světa.

Tak jak to vidíte, už balíte kufry?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *