Seznamte se s kancelářskými nástroji Google Workspace

Seznamte se s kancelářskými nástroji Google Workspace

Většina z nás je (či byla) zvyklá mít na svém počítači nainstalované oblíbené programy a vytvářet v nich soubory, které je pak možné přenášet na USB pamětích nebo posílat e-mailem. Nyní je mnohem snazší soubor vytvářet od začátku v internetovém prostředí a to prostřednictvím online kancelářských nástrojů.

Google Workspace je sada cloudových nástrojů, groupwaru a softwaru poskytovaného společností Google formou předplatného. Jedná se o integrovaný pracovní prostor, který se snadno používá a šetří vám čas strávený organizováním úkolů, takže vám ho zbude víc na samotnou práci. Nabízí nejlepší technologie pro umělou inteligenci a vyhledávání v oboru vám pomůžou pracovat chytřeji. Pracujte odkudkoli, na jakémkoli zařízení (dokonce offline) a používejte nástroje, které vám pomůžou službu Google Workspace integrovat, upravovat a rozšiřovat.

Porovnání soukromého bezplatného účtu Gmailu a placené verze Google Workspace

  • V rámci placeného Google Workspace můžete provázat svoji doménu a komunikovat s klienty prostřednictvím své emailové adresy, např. tereza@suchanova.cz. S Google Workspace můžete růst, neb můžete přidávat další uživatele a spolupracovat s více lidmi. Můžete vytvářet také aliasy, které mohou simulovat větší organizaci (můžete vytvořit emaily jako podpora@, info@, finance@, projekty@, atd.). Pro klienty můžete vytvořit skupinové adresy, tzv. Google skupiny, které jsou navázané na vaši doménu a zakázku, např. projektA@suchanova.cz.
  • V základní verzi máte k dispozici 30 GB (ve verzi Business dokonce neomezeně) online prostoru/úložiště, oproti 15 GB v bezplatné verzi Gmailu.
  • Vzhledem k tomu, že se jedná o cloudovou službu, máte svá data neustále k dispozici. Google Workspace nabízí kompletní kancelářský balíček, který je srovnatelný a kompatibilní s Microsoft Office.
  • Google Workspace funguje také offline. Díky prohlížeči Chrome vám celý Google Disk funguje bez připojení. Jakmile se připojíte do sítě, vše se ihned automaticky sesynchronizuje.
  • Data v Google Workspace jsou chráněna a zabezpečena. Všechno, co vytvoříte v Google Workspace, je chráněno duševním vlastnictvím firmy. Ve vyšším verzích obsahuje také ochranu před ztrátou dat.
  • Vaše data v Google Workspace jsou v bezpečí díky dvoufázovému ověření a správě koncových bodů. Bezplatná verze Gmailu nesplňuje podmínky GDPR, které jsou plně v souladu s legislativou EU.
  • Google Workspace také garantuje 99,9% fungování služby a obsahuje technickou podporu 24/7.

Nástroje kancelářského balíčku Google Workspace

Všechno, co vám pomůže efektivně pracovat, najdete na jednom místě. Google Workspace (dříve G Suite nebo Google Apps) nabízí vlastní firemní e-mail a nástroje pro spolupráci, jako je Gmail, Kalendář, Meet, Chat, Disk, Dokumenty, Tabulky, Prezentace, Formuláře, Weby a další. Vzhledem k tomu, že každá aplikace nabízí mnoho funkcí a možností, připravuji samostatný článek pro každou z nich.

Gmail

Kalendář

Úložistě

Dokumenty

Formuláře

Tabulky

Web stránky

Poznámky

Chat

Google Chrome

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *