Yoast SEO plugin nově podporuje i češtinu

Yoast SEO plugin nově podporuje i češtinu

V průběhu let se hodně mluvilo o důležitosti čitelných textů. Jeden z nejpoužívanějších pluginů na WordPressu, Yoast SEO, přináší v nové verzi analýzu čitelnosti a funkci slovních tvarů do nového jazyka a tím je čeština. Pojďme se na to společně podívat!

Analýza čitelnosti a slovní tvary

Online obsah by neměl být složitý. Pokud ho uděláte srozumitelným, otevřete svůj obsah ještě většímu publiku. Vyhledávače navíc vašemu obsahu lépe porozumí, pokud ho budete mít pěkně přehledný. I s ohledem na všechny nedávné pokroky ve zpracování přirozeného jazyka má vytváření snadno čitelného obsahu stále smysl.

Yoast SEO vám pomůže vytvářet kvalitní a přístupný obsah. Jeho nástroje pro psaní a analýzu čitelnosti vám poskytnou tipy, jak zlepšit psaní, abyste těchto cílů snáze dosáhli. Jeho analýzy fungují pro většinu jazyků, ale některé části analýzy čitelnosti je nutné přizpůsobit každému konkrétnímu jazyku. Doposud bylo podporováno patnáct jazyků, ale nově je přidán jazyk šestnáctý – čeština!

Podpora českého jazyka

Lidé píšící v češtině mohou nyní využívat kompletní sadu nástrojů čitelnosti pluginu Yoast SEO, včetně funkce slovních tvarů. Díky této prémiové funkci je analýza mnohem chytřejší, protože rozumí gramatickým tvarům klíčové fráze, na kterou se zaměříte.

Yoast SEO Premium rozpoznává nejen jednotné a množné číslo, ale také časování sloves. Rozpozná i jednotný číslovkový tvar: „pes“ a rozpozná také množné číslo: „psi“. Rozpoznává také různé časy sloves, například „volat“, „volání“, „volá“ a „volal“. A podle toho upravuje skóre optimalizace klíčových slov. Navíc máte také možnost přidat k příspěvku související klíčové fráze a synonyma.

Díky tomu je optimalizace textu mnohem přirozenější. Optimalizace textu ještě nikdy nebyla tak zábavná!

Efektivnější analýza obsahu

Yoast SEO Premium nabízí také inteligentní analýzu obsahu, která vám pomůže posunout váš obsah na vyšší úroveň. Během několika let Yoast analýzu obsahu rozvíjel, aby byla chytřejší a rozuměla více jazykům. Přidali také skvělé funkce, jako je výše uvedená podpora gramatických tvarů.

Vyzkoušela jsem plugin na vlastní kůži a zde je ukázka toho, jak analýza hodnotí tento článek:

Protože vše přepsali, analýza zabírá mnohem méně místa, což vede k menší velikosti samotného pluginu. Dříve se všechny jazyky, stahovaly najednou, zatímco vy jste potřebovali pouze jazyk, ve kterém píšete. Ve verzi Yoast SEO 16.4 je to již oddělené a stahujete pouze vámi preferovaný jazyk. Tímto způsobem je možné udržujet velikost pluginu na nižší úrovni a vy nemusíte stahovat věci, které nepotřebujete.

Zaujaly vás zmíněné výhody a chcete je vyzkoušet sami? Aktualizujte na Yoast SEO 16.4 ještě dnes a otestujte, zda všechno opravdu funguje, jak má!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *