Around – alternativa k online nástrojům Skype nebo Zoom

Around – alternativa k online nástrojům Skype nebo Zoom

V roce 2020 se na trh dostala nová aplikace pro online hovory s českými a slovenskými kořeny. Around.

Na rozdíl od dalších nástrojů jako například Zoom nebo Google Meets dokáže software aplikace Around automaticky detekovat obličeje lidí ve videohovorech a vložit je do menších bublin, se kterými lze poté hýbat po celé obrazovce počítače.

Around ale dokáže na základě umělé inteligence potlačovat okolní ruchy. Aplikace se tak soustředí pouze na samotnou řeč a v pozadí odstraní například štěkání psa, průjezd sanitky nebo zapnutou pračku či myčku. Vedle toho navíc odstraňuje ozvěnu v případě, že je v místnosti připojených více lidí na různých počítačích v rámci jednoho hovoru a mluví přes sebe. Umí ztišit i zdvojený hlas dalších lidí, takže může ve stejné místnosti sedět až 15 lidí a bez problémů mluvit najednou, každý do svého notebooku, díky zapojení takzvaného EchoTerminatoru, který na základě ultrazvukových vln eliminuje jakoukoliv zpětnou vazbu a hlas nedabluje, jako je tomu u valné většiny služeb.

Za startupem Around stojí dvojice Slováků Dominik Zane (Balogh) a Matt Zakutny a Čech Pavel Serbajlo. Kluci se potkali u startupu M.dot, který v roce 2013 prodali do rukou amerického specialisty na domény GoDaddy za 15 milionů dolarů a přesunuli se naplno za oceán. Po několika letech působení v GoDaddy ale začali pracovat na poměrně přelomovém softwaru, který usnadňuje vzdálenou komunikaci. Investoři v rámci Series A do Aroundu vložili deset milionů dolarů. Dohromady tak již Around získal financování ve výši 15,2 milionu dolarů (330 milionů korun).

Snahou Around je nahradit zastaralý princip, na kterém funguje například oblíbená chatovací služba Zoom. Podle Dominika Zanea chtějí lidé na dálku vidět jeden druhému do očí, jelikož se tak lépe konzumují reakce, ale zároveň chtějí udělat nějakou práci.

Komunikační aplikace funguje buď přímo z prohlížeče nebo jako samostatná aplikace. Pro připojení ke schůzce na Aroundu nepotřebujete nic instalovat, stačí se jedním klikem přidat k již vytvořenému meetingu meet.around.co/XYZ. Co říkáte, vyzkoušíte aplikaci Around jako konkurenta dalších online nástrojů pro videokonference?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *