Začněte chodit do škol a inspirujte studenty svým příběhem k podnikavosti

Začněte chodit do škol a inspirujte studenty svým příběhem k podnikavosti

Jste majitel firmy nebo živnostník na volné noze? Jste z IT oboru, vlastníte jazykovou školu, stavíte dřevěné domy, šijete spacáky, vaříte čokoládu, řídíte tankery, vyrábíte elektřinu nebo jste kouč a konzultant, cvičitel jógy? Chcete svůj podnikatelský příběh sdílet se studenty ve vašem regionu a inspirovat je k podnikavosti?

Připojte se a inspirujte studenty

Můžeš podnikat je skvělý vzdělávací projekt, který už 10 let propojuje školy a podnikatele — a zapojit se můžete i vy. Formou seminářů profesionálové napříč obory ukazují studentům na základních, středních a vyšších odborných školách, že i oni mohou podnikat.

Jedná se o český neformální vzdělávací program a přidat se může každý, kdo podniká, je pozitivní a má zájem podílet se na směrování nastupující generace. Mezigenerační sdílení zkušeností je nejstarší a nejpřirozenější forma učení a inspirace k podnikavosti je jednou z možností, jak studentům ukázat, že i oni mohou přicházet s novými nápady, s kterými nejen že uspějí na pracovním trhu, ale které budou měnit a zlepšovat naší společnost.

Jak to všechno vzniklo?

Myšlenka dělat něco užitečného pro studenty vznikla ve Zlíně. Na jaře roku 2012 se v Baťově institutu sešli zakladatelé programu u příležitosti promítání filmu s Baťovými pamětníky a následné besedy s místními podnikateli a studenty. Odkaz Tomáše Bati a jeho mladšího bratra Jana Antonína Bati byl tak výrazný, že se Miroslav Hofman, Jaroslav Řasa a Pavel Komárek rozhodli, že začnou inspirovat studenty svými příběhy. Tak vznikl vzdělávací program MŮŽEŠ PODNIKAT, do kterého zakladatelé postupně zvali další podnikatele a podnikatelky. První semináře pro studenty proběhly na podzim roku 2012 a program se začal pomalu rozbíhat. Ukázalo se, že mezigenerační sdílení zkušeností je skvělý způsob, jak inspirovat studenty k podnikavosti.

A komu to pomůže?

Pro studenty je to výborná příležitost získat nové poznatky a inspirovat se třeba pro vlastní kariérní cestu. Pro podnikatele jde naopak o dobrou možnost procvičit si prezentování, získat zpětnou vazbu, ale mj. se taky seznámit s dalšími kolegy. Své zkušenosti takto předává už přes 180 podnikatelů, mezi kterými najdete i členy naší komunity. Pokud byste chtěli sdílet svůj podnikatelský příběh, přihlásit se můžete na webu: https://muzespodnikat.cz/pro-podnikatele/ Informace pro studenty ohledně nadcházejích workshopů pak najdete zde: https://muzespodnikat.cz/pro-studenty/

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *