Nový rok – čas na životní změnu nebo spíš na lepší poznání sama sebe?

Nový rok – čas na životní změnu nebo spíš na lepší poznání sama sebe?

Nový rok přináší spoustu otázek a bilancování. Váháte, kam v životě dále směřovat? Chcete změnit kariéru, ale nevíte, co vlastně dělat? Chybí vám v práci smysl? Nebo ho vidíte, ale už vás nenaplňuje tak, jako dříve? Nebo smysl nehledáte a stačí vám najít něco, co vás bude konečně bavit? Nebo je vám práce ukradená a chcete se realizovat ve volném čase, jenže si nemůžete vybrat, v čem se realizovat?

Pokud jste na něco odpověděli ano, tak je tento článek pro vás. Posviťte si na cestu vpřed tím, že ji promyslíte. Všechny odpovědi máte v sobě, stačí je najít.

V životě nás posouvají vpřed dobré otázky

N začátek vám pomůže projekt Posviť si – portál s dobrými otázkami, které vám pomůžou posvítit si na příští rok, spokojenost ve vztahu, v práci, v sexu, doma nebo na smysluplnost v životě. Posvítí vám na to, kde se zrovna v životě nacházíte nebo jak být v různých oblastech života spokojenější.

Dobré otázky totiž otevírají prostor pro zlepšení, pochopení, poznání, zvědavost i sebecit. Vytvoří vám několikahodinový prostor, kdy si můžete posvítit na vše, co je pro vás důležité. Stačí si pracovní listy stáhnout, vytisknout a začít si naslouchat. Vše je zdarma, bez registrace nebo vyplňování emailových adres.

Jaká témata vám Posviť si pomůže rozklíčovat?

  • Život obecně – Zmapujte si, kde se zrovna ve svém životě nacházíte. Posviť si na všechna důležitá témata, od lásky až po práci.
  • Příští rok – Oslavte konec kalendářního roku nebo své narozeniny tím, že si důkladně promyslíte, jak bude vypadat vás další rok.
  • Spokojenost ve vztahu – Jak budovat smysluplný a harmonický partnerský vztah? Objevte cesty, které vedou ke spokojenému a láskyplnému vztahu.
  • Smysluplnost v životě – Posviťte si na to, co nebo kdo vám do života vnáší pocit naplnění, štěstí a klidu. Objevte činnosti a situace, které vám dávají smysl a přinášejí spokojenost.
  • Spokojenost v práci – Zjistěte, jak být spokojenější v práci. Zmapujte si třecí plochy i příležitosti. Objevte, co můžete zlepšit. Najděte, co chcete změnit.
  • Důležité rozhodnutí – Stojí před vámi nějaké důležité rozhodnutí? Podívejte se, jaké máte možnosti. Prozkoumejte je z různých úhlů pohledu.
  • Spokojenost v sexu – Mohl by být váš intimní život ještě lepší? Zjistěte, jak dodat svému partnerskému vztahu vášeň, smyslnost a erotiku.
  • Spokojený domov – Jak si vybudovat útulný a harmonický domov? Prostředí nás utváří. Zjistěte, jak se můžete doma cítit ještě lépe.

Za projektem stojí tři freelanceři – digitální vypravěčka, školitelka a autorka několika blogů i knížek Michelle Losekoot, designérka vizuálních identit Petra Papežová a webdesigner Ondřej Pospíšil. Michelle to vymyslela a Ondra s Péťou tomu dali tvář. A vzali si na pomoc několik profíků, který se pokládáním dobrých otázek živí. Pomohli třeba koučka Bára Filáčková, spirit designérka Olga Bušková, bodypsychoterapeutka Natálie Roček Berglowcová, terapeutka Táňa Brodská, kouč Jarda Homolka, konzultant Dan Gamrot, sexkoučka Julie Gaia Poupětová nebo mediátorka Diana Lokajíčková. A všichni to dělají zdarma, protože jim to prostě dává smysl.

Pro životní změny poznejte nejprve sami sebe

Spousta lidí se snaží najít, co chtějí od práce i od života, aniž by věděli, kdo jsou. To je jako se snažit vybrat dokonalý dárek pro člověka, kterého vidíte poprvé. Těžko se trefíte. Ale jakmile začnete lépe poznávat jeho charakter, zájmy, vášně a touhy, tak už něco vymyslíte. S prací i životem je to stejné. Chcete-li najít anebo si vytvořit ideální práci a život, musíte se poznat. Potřebujete trávit čas o samotě, povídat si sami se sebou a pokládat si spoustu otázek. Později se o svém poznání můžete pobavit s ostatními, ale začít musíte sami.

Tomáš Vachuda, zapálený logotvůrce, který miluje vyprávění příběhů skrze symboly a pomáhá klientům vyniknout, připravil sálodlouhý článek o tom, jak poznat sami sebe a nabízí vám tak pomoc najít směr pomocí sebepoznání. Mrkněte na jeho web nebo si stáhněte e-bookovou verzi obsahující 103 stran.

Ať už vám sebepoznávací testy dopadnou jakkouliv, držím vám palce, ať je pro vás rok 2023 úspěšným rokem, i kdyby nedošlo k žádným změnám. Pokud bych vám mohla pomoci ulehčit od nějakých starostí, administrativy či další otravných činností, neváhejte se na mne obrátit. Jsem tu pro vás. Šťastný rok 2023!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *