7 základních online nástrojů pro freelancery

7 základních online nástrojů pro freelancery

Digitální svět se neustále mění a jako freelancer jste obvykle přímo uprostřed něj. Naštěstí se na trhu každý den objevují nové tipy a nástroje, které vám mohou práci trochu usnadnit. Zlepšete svou produktivitu na volné noze pomocí těchto sedmi nástrojů.

1. Goodbits

Nejste příliš obeznámeni s rozesíláním newsletterů e-mailem? S aplikací Goodbits je zvládnete napsat během chvilky. Stačí si uložit zajímavé články a vložit do nástroje odkaz na článek. Goodbits se postará o zbytek a převede všechny vaše odkazy do atraktivního newsletteru, který je připraven k okamžitému rozeslání. Tento nástroj bez problémů spolupracuje s dalšími nástroji, jako jsou Mailchimp a ActiveCampaign. Pokud preferujete češtinu, můžete vyzkoušet SmartEmailing nebo Ecomail pro e-mailovou komunikaci.

2. Buffer

Nemůžeme být online vždy a všude – Buffer má pro to ideální řešení. S tímto plánovačem sociálních médií si veškerý obsah naplánujete předem a Buffer se postará o to, aby váš příspěvek vyšel online přesně na čas. Kromě plánování můžete tento nástroj použít také ke kontrole výkonnosti svých příspěvků. Od této chvíle tak můžete ze svého online obsahu vytěžit maximum. Z konkurence můžete vyzkoušet například Planable.

3. Billtobox

Nebaví vás tlusté složky a všechno to finanční papírování, nebo na to prostě nemáte prostor v hlavě? Jedním z nejužitečnějších nástrojů pro tuto oblast je Billtobox. Odteď můžete své dokumenty posílat svému účetnímu digitálně, ten vše uloží do přehledného klientského souboru, takže vaše papíry budou vždy dokonale v pořádku.

4. Trello

Jako freelancer jste často aktivní na různých sociálních sítích současně – Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn a tak dále. Abyste měli přehled o všech svých příspěvcích, pomůže vám Trello. Tento nástroj umožňuje vytvořit nástěnku, na které můžete organizovat veškerý plánovaný obsah a sdílet ho s kolegy. Ideální nástroj pro bezproblémovou spolupráci! Pokud vám nevyhovuje Trello, vyzkoušejte Asanu nebo ClickUp, jež fungují na podobném principu, ale každá nabízí vždy něco navíc.

5. Screencastify

Pomocí nástroje Screencastify můžete vytvářet praktické snímky obrazovky. Zbavte se tisíců snímků obrazovky ve svém počítači a seznamte se se zábavnými filmy, které můžete nahrát z prohlížeče a odeslat přes Google Disk nebo YouTube. Věděli jste, že v loňském roce bylo pomocí tohoto doplňku vytvořeno 100 milionů videí? Možná se tedy Screencastify může stát novým způsobem komunikace s vaší cílovou skupinou. Nahrávejte, upravujte, odesílejte! Pokud potřebujete více možností nastavení, vyzkoušejte Loom.

6. Figure It Out

Pracujete často s lidmi z celého světa? Pak může být někdy obtížné sledovat časová pásma. Pomocí aplikace Figure It Out můžete vytvořit virtuální planety, spojit se se svými zákazníky a mít vždy přehled o tom, kolik je kde hodin. Ještě snadněji tak naplánujete schůzky a obsah pro své mezinárodní publikum.

7. Udemy

Že se jako freelancer můžete – a chcete – stále učit, je všeobecně známo. Ale kde všechny ty kurzy a školení najít? Udemy může být dobrým prvním online krokem. Na této webové stránce najdete mistrovské kurzy a lekce na všechna témata, na která si vzpomenete, a navíc na konci své účasti získáte certifikát. Dalším možností, kde se vzdělávat je Coursera. Tak na co ještě čekáte, ideální čas pro přidání nového vzdělání do vašeho profilu na LinkedIn!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *