OrgPad – nástroj pro digitální organizaci vašich myšlenek

OrgPad – nástroj pro digitální organizaci vašich myšlenek

Před více než 40 lety začal přední český matematik Zdeněk Hedrlín vytvářet systém, který by mu umožnil si lépe zapisovat své myšlenky. Postupně ho rozvíjel a svůj humanistický pohled na svět, na jehož základech stavěl, předával i svým studentům na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. V roce 2018 matematik Hedrlín zemřel, jeho myšlenky ale žijí dál. Ujali se jich čtyři studenti a absolventi Matfyzu a vyvinuli netradičního myšlenkového průvodce s názvem OrgPad.

Váš myšlenkový průvodce

Jedná se o jednoduchý nástroj, umožňující zcela svobodnou organizaci myšlenek a poznatků. Během tohoto uspořádávání vznikají nové nápady a nutnost nově přemýšlet.

Zatímco v běžné myšlenkové mapě je buňka prostě štítek s popiskem, buňka v OrgPadu může navíc obsahovat texty, odkazy, obrázky, tabulky, animace, videa a dokonce i jiné – plně fungující – webové stránky. Tento obsah je na začátku skrytý a to, že ho buňka má, se zobrazuje pomocí stínu kolem ní. Buňky s obsahem tak působí jako mírně vystouplé. To by ale samo o sobě nestačilo. Aby nám buňka s větším obsahem při otevření nepřekryla své okolí, okolní buňky se po jejím otevření rozestoupí a udělají místo. Nejedná se tedy o klasickou doplňkovou grafiku vedle textu s informacemi, jako je to u myšlenkových map, ale o jednu grafiku, ve které je rozpuštěný veškerý obsah. Díky tomu Orgpad umožňuje uživateli zachovávat si potřebný nadhled a nabízí v jediné aplikaci ohromné spektrum využití.

Spojení všech špičkových softwarových nástrojů na trhu

OrgPad v sobě spojuje výkon všech špičkových softwarových nástrojů na trhu. Nemusíte si rozdělovat práci podle různých úkolů, ale vše můžete dělat na jednom místě. Najděte souvislosti, zvyšte svou kreativitu a řešte problémy. Našimi základními hodnotami jsou jednoduchost a všestrannost. Představte si, čeho byste mohli dosáhnout, kdybyste nemuseli zápasit s nástroji a mohli se hluboce soustředit na svou práci.

Společník pro vaši automatizaci

OrgPad není jen nástroj. Automatizace nepodstatných úkolů, možnost kombinovat různé typy dat, dechberoucí jednoduchost použití v kombinaci s přirozenou modularitou každé OrgPage dělají z OrgPadu spíše společníka, který vás podporuje po celou dobu práce, zatímco vy se soustředíte pouze na sebe. Váš úkol, vaše téma, vaše myšlenky. To je pravá podstata svobody. Svoboda tak čistá, že otevírá zcela nové způsoby práce s informacemi.

Přirozené myšlení a práce s informacemi

OrgPad nemá žádné věkové omezení. Umí jej používat i děti mezi první a třetí třídou. Dítě se totiž používáním OrgPadu přirozeně učí myšlení v souvislostech a práci s informacemi. Učí se logickému uspořádávání myšlenek, přemýšlí nad vztahy mezi jednotlivými informacemi, učí se svá rozhodnutí obhajovat a nabírá mnoho dalších schopností, které jsou a budou v našem světě naprosto klíčové.

Toto video vám pomůže nahlédnout do toho, co OrgPad nabízí.

OrgPad přináší revoluci v práci s počítačem. Klade důraz na spojení přesně tak, jak to dělá váš mozek. Abyste OrgPad skutečně a plně pochopili, musíte si ho vyzkoušet. Vyzkoušejte si jej zdarma právě teď na https://orgpad.com/.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *