První chorvatská vesnice pro digitální nomády otevřena

První chorvatská vesnice pro digitální nomády otevřena

Dnes byla v Zadaru otevřena první chorvatská vesnice pro digitální nomády, Digital Nomad Valley Zadar alias Údolí digitálních nomádů Zadar.

Maderia jako inspirace

Digitální nomádská vesnice se poprvé objevila na Madeiře, když Startup Madeira spolu s Goncalem Hallem představili městečko Ponta do Sol jako první oficiální digitální nomádskou vesnici. Jedná se o koncept kurátorované komunity digitálních nomádů, kde speciálně vytvořený coworkingový prostor představuje základnu a duši „vesnice“. Myšlenkou je shromáždit digitální nomády s cílem vytvořit silnou komunitu.

Tímto projektem se hodně inspiroval i Mario Mrkša, spoluzakladatel Digital Nomad Valley Zadar. Společně s dalšími partnery začali přemýšlet o tom, jak by něco podobného mohli udělat v Chorvatsku. Viděli příležitost vytvořit projekt v zadarském Premium Campingu. Tento resort nabízí všechno, co potřebovali a věděli, že to bude ideální místo pro pilotní projekt v Chorvatsku. Byli nesmírně rádi, když se dozvěděli, že i oni mají velký zájem se projektu zúčastnit. Protože se nachází v Boriku, což je právě oblast v Zadaru, nazvali projekt Digital Nomad Valley Zadar.

Proč padla volba zrovna na Zadar

Digital Nomad Valley Zadar se nachází v zadarském Boriku, kousek od historického starého města. Zadar se nachází asi hodinu cesty od nejznámějších chorvatských měst a ostrovů a je jednou z nejkrásnějších destinací v pobřežní Dalmácii. Toto 3000 let staré město plné ohromujícího kulturního dědictví je ideálním místem, kde začít objevovat členité chorvatské pobřeží plné neskutečné krásy a majestátních horských masivů. Kromě okouzlujících pobřežních letovisek, národních parků, přírodních parků, ostrovů, rezervací, lesů, polí, hájů, zátok, zálivů a pláží je zadarský region nezbytnou součástí vyprávění, které chytne za srdce a zaujme mysl.

Vizí zakladatelů je, aby takových míst v Chorvatsku bylo více, a rádi by, aby se podobné iniciativy uskutečňovaly i v menších městech a obcích, protože digitální nomádi mohou výrazně ovlivnit jejich ekonomiku. Pro pilotní projekt se však chtěli zaměřit na větší a rozpoznatelnější město. Zadar se zdál být ideální volbou, protože je hodně přístupný slunci, má dobré spojení se zbytkem země, je obklopen ostrovy a již se vyznačuje podniky pro cizince.

Údolí digitálních nomádů tvoří Falkensteiner Premium Camping Zadar a Falkensteiner Club Funimation v zadarském Boriku. Tato dvě střediska, která se nacházejí 5 minut chůze od sebe, jsou spojena dohromady, aby vám nabídla nejlepší možné zážitky při životě a práci na dálku v Chorvatsku.

Nacházejí se 30 minut chůze od centra Zadaru, v srdci borového lesa s dostatkem stínu, a přitom jen pár kroků od oblázkové pláže.

Kdo může vesnici využívat

Vesnice je určena digitálním nomádům a pracovníkům na dálku, kteří chtějí přijet do Chorvatska a spojit se s dalšími lidmi v rámci komunity. Neexistují však žádná omezení a přihlásit se může každý, kdo se chce do komunity zapojit. To znamená, že se mohou zapojit i lidé na volné noze a místní obyvatelé. Zakladatelé věří, že tento projekt přiláká mnoho lidí, ale jejich cílem je během prvního měsíce shromáždit přibližně 30 lidí s nomádským životním stylem.

Co všechno vesnice nabízí?

  • Prémiové mobilní domy s možností samostatného nebo společného bydlení
  • Exkluzivní coworkingová kancelář
  • Správce komunity
  • Exkluzivní akce (pořádané vlastníky a komunitou)
  • Kanál #discordcommunity
  • Partnerské slevy
  • A co je nejdůležitější, skvělá komunita stejně smýšlejících lidí

Minimální délka pobytu jsou 2 týdny a ceny závisí na typu mobilního domu a délce pobytu, ale pohybují se v rozmezí od 500 do 1300 EUR měsíčně. Majitelé věří, že ceny jsou pro digitální nomády velmi příznivé, protože v ceně je zahrnut přístup do coworkingového prostoru a podpora místního hostitele. Jak Premium Camping, tak Funimation splňují platná hygienická opatření a předpisy pro Covid-19. Prvním 15 digitálním nomádům navíc nabízejí 15% slevu na první dva týdny pobytu!

Tento projekt je součástí nové iniciativy společnosti grabAhome s názvem Work Remotely Croatia, v rámci které bude vybudováno a podpořeno několik komunit po celém Chorvatsku s cílem propagovat a prosazovat udržitelný cestovní ruch v Chorvatsku. Tento projekt začal 10. října 2021 a potrvá do 31. března 2022 s možností prodloužení! Více informací či rezervaci ubytování můžete nalézet na webu Work Remotely Croatia.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *