Freelance Business Month 2021

Freelance Business Month 2021

Během měsíce října se, stejně jako loni, bude konat online akce Freelance Business Month zaměřená na všechny profesionály pohybující se v oblasti podnikání na volné noze. O co vlastně jde a na jaká témata se můžete těšit letos?

Počet lidí, kteří pracují sami na sebe a pro sebe, stále roste. V Evropě je nyní odhadem 11 milionů nezávislých profesionálů, kteří tvoří 5 % celkové pracovní síly. Růst freelancingu je výzvou tradičnímu způsobu práce i sociálním strukturám, které jej provázejí. Vlády (nejen) evropských zemí si nejsou jisté, jak se k freelancerům chovat, a často je ignorují nebo trestají. V důsledku toho v mnoha různých zemích vznikly organizace, které zastupují osoby na volné noze, upozorňují na jejich problémy a vytvářejí řešení pro zlepšení pracovních podmínek osob na volné noze.

Freelance Business Month aneb Měsíc podnikání na volné noze

Freelance Business Month je iniciativa, jejímž cílem je sjednotit evropský ekosystém nezávislých profesionálů a ukázat sílu rostoucích nezávislých podniků. S klíčovým zaměřením na nezávislé profesionály v Evropě akce trvá celý měsíc a je epicentrem kultivace nápadů, znalostí, sdílení dovedností a učení nových nástrojů, které zvyšují produktivitu a efektivitu nezávislých. V říjnu komunita na volné noze slaví společně s Evropským týdnem na volné noze. Tato událost je pro nezávislé profesionály zdarma.

Akce se uskuteční od 1. do 31. října 2021 na online platformě, kde se účastníci mohou připojit k online sezením, workshopům, kurzům, představit své vlastní odborné znalosti, dozvědět se o nových produktech, vzájemně se propojit prostřednictvím výkonného AI a zahájit vlastní zasedání, diskuse nebo kulaté stoly.

Program a přednášející

Během konference vystoupí 60 přednášejících z celého světa, kteří budou hovořit o zahájení a rozvoji podnikání na volné noze. Témata jsou rozdělena do celého měsíce na jednotlivé bloky:

Budoucnost práce na volné noze (1. – 4. října)

Poznejte a inspirujte se tím, kam se ubírá freelancing v Evropě i ve světě. Inspirativní přednášky renomovaných lídrů z různých odvětví.

Začínáme na volné noze (5. – 11. října)

Prezentace a masterclassy o tom, jak nastartovat svou nezávislou kariéru. Ať už teprve začínáte, nebo potřebujete přehodnotit své podnikání na volné noze, zde najdete inspiraci a trénink dovedností, jak podpořit svůj marketing, prodej, zlepšit své schopnosti navazování kontaktů či jak posílit svou značku.

Rostoucí freelancing (12. – 18. října)

Stejně jako sportovec musíte neustále posouvat hranice, abyste dosáhli nových výšin: vybrousíte si myšlení, naučíte se, jak se vyhnout mentálním nástrahám, budete nejlepší v prodeji a marketingu, naučíte se techniky growth hackingu a další – příběhy úspěchů a neúspěchů, které vám ukážou, že ve svém boji nejste sami.

Evropský týden na volné noze / Ekosystém na volné noze (16. – 25. října)

Oslava Evropského týdne na volné noze a poznávání ekosystému freelancerů. Poznání, jakým směrem se tato oblast rozvíjí, vám určitě dá podnět k zamyšlení a možná i nápady pro vaše podnikání.

Budoucnost práce a lidských zdrojů (26. – 31. října)

Touto akcí chtějí autoři přinést změnu. #Futureofwork a #freelancebusiness je na stejné straně mince. Během tohoto týdne se budou pořádat přednášky o tom, jak se mění strategie v oblasti lidských zdrojů a získávání talentů, aby bylo možné přivítat více nezávislých profíků.

Po celý měsíc říjen získají účastníci

 • přístup ke stovkám zasedání, řečníků a klíčových přednášek,
 • možnost navazovat kontakty s podobně smýšlejícími profesionály,
 • šanci naplánovat si videokonference a kulaté stoly na téma podle vlastního výběru,
 • příležitost dozvědět se více o ekosystému freelancerů.

Této události se lze zúčastnit zdarma. Zaregistrujte se a připojte se, abyste se navzájem učili, rozvíjeli nové dovednosti a setkávali se s potenciálními partnery, kolegy a klienty.

European Freelancers Week aneb Týden nezávislých pracovníků

Od 18. do 24. října se zároveň slaví týden nezávislých pracovníků #EFWeek 2021, který je zaměřen na uznání a budování komunity – poskytuje pracovníkům na volné noze příležitost setkat se, zaměřit se na témata, která jsou jim blízká, a podniknout společné kroky. Svět se změnil a freelanceři a nezávislá pracovní síla už nejsou na vedlejší koleji! Freelanceři a nezávislé pracovní síly budují novou ekonomiku, vyjadřují se a vytvářejí svět, který chtějí vidět a ve kterém chtějí pracovat. Vize je jasná: je čas na kolektivní akci a freelanceři se musí spojit, aby prosadili změnu. Freelanceři: Vstaňte. Ozvěte se. Ukažte se!

Cílem této události je:

 • přispět k uznání hodnoty, kterou svobodní povolání přinášejí ekonomice a společnosti, jakož i jejich úlohy při vytváření budoucnosti práce,
 • usnadnit budování komunity a propojení mezi freelancery prostřednictvím iniciativ zdola nahoru a spolupráce,
 • zlepšit podmínky pro nezávislou práci a pracovníky prostřednictvím učení, sdílení, vytváření sítí a politických opatření,
 • upozorňovat na výzvy, s nimiž se osoby na volné noze potýkají, a také představovat řešení, která jsou předvojem budoucnosti práce,
 • představit mezinárodní ekosystémy svobodných povolání.

Nejdůležitější události tohoto týdne:

 • Lepší možnosti práce a spolupráce v coworkingových prostorách pro pracovníky na volné noze, kteří jsou izolovaní.
 • Trendy a palčivé problémy, které řeší freelanceři a coworkingové prostory.
 • Talenty a ekosystémy, které jsou freelancerům a coworkingovým prostorům k dispozici díky novým inovativním technologiím.

Ať už s prací na volné noze teprve začínáte, nebo na ní pracujete už léta, některé z největších problémů, kterým čelíte, se řeší a vyřeší v komunitě sponzorů a podporovatelů Freelancers Week.

Staňte se součástí sítě nadšenců pro budoucnost práce a novou ekonomiku, kteří usilují o inkluzivnější a spravedlivější ekonomiku pro všechny.

 • Inspirujte se – Načerpejte nový elán účastí na akcích, kde se freelanceři dělí o své příběhy – nebo se podělte o ty své!
 • Propagujte se – Řekněte světu, jak jste úžasní! EFWeek je příležitost podělit se o své úspěchy a získat uznání.
 • Spojte se – Vytvořte síť s freelancery, najděte kolegy a kontakty, nechte se spojit s firmami, které hledají vaše dovednosti.
 • Spoluvytvářejte – Najděte si spolupracovníky pro své projekty. Nemůžete dělat všechno sami! Tohle je místo, kde se můžete seznámit s novými partnery.
 • Učte se – Staňte se lepším freelancerem! Zúčastněte se seminářů a zlepšete své osobní obchodní dovednosti.
 • Aktivizujte se – Zahajte kampaň nebo se zapojte do sociálních a politických akcí za zlepšení pracovních podmínek freelancerů.

Zatímco mnozí hovoří o budoucnosti práce, měnící se tváři globální ekonomiky a vyjednávají o problémech a triumfech povahy práce, koalice, která vytváří #EFWeek, se stará o to, aby tyto změny byly prováděny a ukazovány světu každý den.

Tím, že se po dobu jednoho týdne mluví jedním hlasem, se zdůrazňují otázky, jako je ochrana plateb, důchodová ochrana, ochrana v případě nemoci a invalidity a ochrana občanských práv, které jsou důležité pro zajištění záchranné sítě pro miliony lidí, kteří pracují nezávisle.

Prostřednictvím digitálních konferencí, jako je #EFWeek, se vytvářejí příležitosti k rozhovorům, zamyšlení a sdílení toho, co jsme se naučili díky tomu, kde jsme byli, a vytyčení směru, kam chceme jít.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *